Bernard-Henri Lévy


Bernard-Henri Lévy – Hromadske : La bataille de Debaltseve ne signifient pas la défaite de l’Ukraine

February 15, 2015 – 21 лютого у Києві в Національній опері України імені Тараса Шевченка відбудеться вистава французького драматурга, письменника і філософа Бернара-Анрі Леві «Готель Європа». Спектакль присвячується подіям на Майдані, річниці «Революції гідності».

Напередодні Бернар-Анрі Леві дав інтерв’ю Громадському, де розповів також про своє ставлення до війни на Сході України.

«Моя п’єса в основному про Україну та про Євромайдан. Про ті неймовірні події свідком яких я був тут у Києві. Я написав її саме в ті місяці, коли стояв Євромайдан. Головний меседж п’єси – ідея Європи є життєствердною. І вона досі є живою тут у Києві. Але цей дух можливо агонізує та вмирає в іншій частині Європи», – вважає Бернар-Анрі Леві.

«Особливо сумним для мене – і це я додав до своєї п’єси – є трагедія під Дебальцевим, яка сталась за кілька днів після так званих мінських угод. Як ми кажемо у Франції, ще чорнила на документах не встигли висохнути, як бомбардування Дебальцевого відновилось. Дебальцеве – це лише день в історії. Я думаю, що це тільки одна з битв, яка не означає для України поразку у війні. Але це день в історії. Сподіваюсь, що у європейській свідомості викарбується те, якими брудними методами діє Путін. З одного боку він говорить про мир, а з іншого – здійснює бомбардування. Бо це він обстрілює. Історія Путіна про сепаратизм є фейком та містифікацією», – наголошує Бернар-Анрі Леві.

#BHL #Ukraine #Debaltseve #Donbass

Bernard-Henri Lévy – Hromadske : La bataille de Debaltseve ne signifient pas la défaite de l’Ukraine